Şimdilerde İsimlerini Bile Bilmediğimiz 90’ların Popüler Şarkıcıları !


90’lı yıllarda kimi tek bir parçayla popülerliği yakaladı kimisi birden fazla albüm çıkardı. Fakat 2000’li yıllara gelindiğinde çoğu müzik sektöründe tutunmak için çabaladı, bazıları ise kariyerine başka bir meslekte devam etti. 90’lı yıllarda popüler olan ve parçaları hâlâ dinlenen fakat şimdilerde isimlerini duymadığımız şarkıcıları derledik.

 

Sibel Bilgiç

1997 yılında çıkardığı “Alışamadım” şarkısıyla bizi alıp uzaklara götüren Sibel Bilgiç daha sonra 2012 yılında “Aşk Çarpsın Beni” isimli bir albüm çıkardı fakat Alışamadım şarkıcı gibi bir etki yaratamadı. Kendisi şu an güzellik merkezi sahibi.

 

Rengin

1996 yılında çıkardığı albümünden “Aldatıldık” şarkısıyla popüler olan eğlenceli klibiyle de adından söz ettiren Rengin daha sonra yavaş yavaş kayboldu. 1999 yılında Tolga Öngören ile evlendi ve bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

 

Özlem Yüksek

1996 yılında “İlk Göz Ağrım” albümünde yer alan “Ballı Kaymak” isimli parçasıyla adını duyurdu. Tek bir albümü olan Yüksek, bazı mekanlarda sahne alıyor. Ayrıca kendisi Barış Manço’nun vokalistliğini de yapmış.

 

Bora Gencer

1995 yılında “Öptüm Seni Şeker” parçasıyla adından söz ettiren Gencer, daha sonra çok fazla şarkı yapmasına rağmen şimdilerde ismini duyamıyoruz. Gencer’in aynı zamanda oyunculuk geçmişi de var. Toplam 5 albümü olan Gencer 2012 yılında en son  “Sabır” albümünü çıkardı.

 

Asya

Gerçek ismi Tülay Keçialan olan şarkıcı bir şarkı yarışmasında 12. olmasına rağmen Nilüfer ile tanıştı ve 4 yıl boyunca vokalistliğini yaptı. Toplam 6 albümü olan Asya 1996 yılında “Beni Aldattın” parçasıyla popülerliği yakaladı fakat daha sonra yavaş yavaş eski popülerliği kalmadı.

 

Tayfun

“Tayfun 93” albümünde yer alan “Hadi Yine İyisin” isimli parçayla döneminde adından sık sık söz ettiren Tayfun birçok şarkı yapmasına rağmen pek bir etki bırakamadı. Kendisi aynı zamanda “Kar Beyazdır Ölüm” parçası gibi birçok bilinen parçanın söz yazarıdır.

 

Şahsenem

1996 senesinde “Gözyaşlarım Anlatır” parçasıyla ünlenen güzel şarkıcı, aynı zamanda modeldir. Bu zaman kadar 4 albüm çıkaran Şahsenem’in en sevilen  şarkısı elbette ki “Yüreğim Meskendir Aşka” parçasıydı.

 

Ali Güven 

Şu ana kadar toplam 6 albüm çıkaran Güven, iyi derecede tanbur, ney ve ud çalıyor. 1997 yılında “Yolcu” parçasıyla popülerleşen Güven, şimdilerde bazı mekanlarda sahne alıyor.

 

 

 

 


Like it? Share with your friends!

515

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gözden Kaçırmayın!