Instagram Fenomeni Olmak İçin Ne mi Lazım? İşte Detaylar


Instagram’dan Para Kazanan Fenomenlerin Öğrenmemizi İstedikleri  Sırları

 

Instagram ve günümüzün tüm gözleri üzerine toplayan Instagram fenomenleri. Nasıl oluyor da tüm gün gezip, birkaç güzel ve havalı fotoğraf çekip bu kadar çok para kazanabiliyorlar. Üstelik tek yaptıkları eğlenmek… Peki gerçekten öyle mi? BuzzFeed de bu sorunun cevabını merak etti ve binlerce takipçisi olan 3 Instagram fenomeniyle konuştu. Makyaj yıldızı Rowi Singh, aktif ve sağlıklı yaşam konusunda paylaşımlar yapan Sarah ve fitness modeli Steph Smith Instagram dünyasını en ince ayrıntısına kadar anlatıp, herkesin merak ettiği soruları cevapladılar. Bakalım bu gizemli dünya hakkında neler söylemişler…

 

1. Mükemmel fotoğrafı çekerken yaşlanabilirsiniz

 

 

Rowi, doğru fotoğrafı bulmak için bazen 5, bazen 50, bazen 100 kez denediğini söylüyor. Bu konuda çok titiz ve seçici. Bu yüzden doğru fotoğrafı bulana kadar pes etmiyor ve asla daha azıyla yetinmiyor. Hep en iyisini arıyor.

 

 

2. Ancak bazen bu kadar düşünmek zorunda değilsiniz

 

Fitness modeli Steph ise bazen de bu kadar ince eleyip sık dokumanın anlamsız olduğunu, doğru fotoğrafın anı yakalayabildiğiniz fotoğraf olduğunu söylüyor. Ayrıca sayfasında belli bir renk ve paylaşım bütünlüğü yok bu yüzden gelecek paylaşımlarını planlamak zorunda olmadığını söylüyor.

3. Çoğu Instagrammer kutsal fotoğraf adımlarını takip ediyor

Rowi, pek çok Instagramer’ın aynı adımları izlediğini düşünüyor;

1. FaceTune – Çok ince düzeletmeler ve rötuşlar

2. AfterLight – Kontrast, ton, renk ve doygunluk

3. VSCO – Filtreler

4. Büyük bir takipçi kitlesi oluşturmak hiç de kolay değil

Rowi, ilk başlarda bir takipçi kitlesi oluşturabilmek için özverili bir şekilde çalıştığını söylüyor. “İstikrarlı ve doğru zamanlara dikkat ederek paylaşım yaptım, sevdiğim markalara yatırım yaptım ve markaları fotoğraflarıma etiketledim, takipçilerimin ne görmek istediğini anlamaya başladım.” diyor Rowi.

5. Takipçilerinizin neyi sevdiğini öğrenebilir ve istedikleri şeyi vermeye devam edebilirsiniz

Rowi, takipçilerinin hangi paylaşımı daha çok beğendiğini ve kaydettiğini görebildiğini söylüyor. Paylaşımlarını hem bu doğrultuda devam ettiriyor hem de her zaman daha iyisini yapmaya çalışıyor.

6. Günün sonunda bu yalnızca size ait bir hesap, başkasına değil

Steph, “Gerçekten sevdiğiniz ve zevk aldığınız bir iş yapıyorsanız, içeriklerinizi taklit etmeyip kendiniz üretiyorsanız aldığınız beğeniler çok daha büyük bir keyif verecektir” diyor ve ekliyor “Bu, fazla beğeni almayan şeyleri paylaşmaktan vazgeçiyorum anlamına gelmiyor, sonuçta bu hesap benim!”

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gözden Kaçırmayın!