Baharda Kilo Vermek İsteyenler Buraya!


Bahar geliyor, güzel havayla birlikte tezgahlar da şenleniyor. Yaza çok daha sağlıklı bir vücutla girmek için beslenme düzenine dikkat etmenin zamanı geldi. Bahar aylarında çıkan mükemmel sebze ve meyvelerle bu çok daha kolay. İşte size bahar aylarında bol bol tüketebileceğiniz besin listesi. Not: Beslenme düzeninizi en doğru şekilde oluşturmak için uzmana danışın.

 

1. TURP

Turp yağ rengini aldıkları ve diyabet riskini azalttığı gösterilen bir fitokimyasal olan antosiyaninler nedeniyle kırmızı renk tonlarını alıyor. Ayrıca kolesterol, insülin direnci ve iltihabı da azaltabiliyor.

2.KUŞKONMAZ

Nisan ve mayıs aylarında çiftçi pazarına giriş yapan ilk sebzelerden biri olan kuşkonmaz, A, C, E, K ve B6 vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, bakır, folat ve demir bakımından zengindir.

3.IŞKIN

Uçkun, ışgın gibi farklı isimlerle anılan bu bitki Toksikoloji Bilimleri Dergisi’nde yapılan bir araştırmaya göre kateşin bakımından oldukça zengindir ve özellikle göbek yağıyla mücadelede etkilidir.

4.BEZELYE

Bezelye, A, B6, C ve K vitaminleri, folat, riboflavin, tiamin, magnezyum, potasyum, fosfor, manganez ve demir içeren vitamin ve minerallerin besleyici bir altın madeni ile birlikte yüksek miktarda lif ile yüklüdür.

5.ÇİLEK

Çilek, mart ortasından hazirana kadar olan mevsimde pazar ve marketlere girer ve bu da baharda yağ yakma diyetinizde tüketebilmeniz için mükemmel bir seçimdir.

6.EBEGÜMECİ ÇAYI

Çok miktarda sodyum tükettiğinizde, vücut sıvıları tutar ve şişkinliğe neden olur. Ebegümeci çayı sizi şişkinlikten kurtarıp rahatlamanıza yardımcı olabilir.

 


Like it? Share with your friends!

475

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gözden Kaçırmayın!